Committees and Task Forces

2021 - 2022 Committee and Task Force Membership

Brian Abernethy ’12
Missy Martin DeCamp ’81
Penn Egbert ’99
Nancy Mott Frank ’67
Rob Glass ’13
Scott Giles ’82, P’15, Co-Chair
Julius Johnson ’89, P’22
Sally Neuber Kelly ’80, P’15
Kerry Adams MacKenzie ’95
Alex Reyes ’23 (Student Delegate)
Michael Santini ’00
Doug Smith ’05
Sarah Pitts Wieland ’92, Co-Chair
Julie Willis ’79, P’12

Gretchen Kyritz Bates ’84, P’20
Dave Boyer ’62
Ben Ireland ’00
Carol Lancaster ’71, Co-Chair (ADV)
Brianna Larrabee ’22 (student delegate)
Don Martin ’70, M’72
Pat Fenstermacher May '63, M'66 (emeritus)
Sally Barker McSweeney ’84, P’18, Co-Chair (ENG)
Lorna Ness '75 (emeritus)
Mike Richman ’68
Anne Joslin Slater ’74, P’03
Jeff Wells ’67
Randy Wilson ’02, Co-Chair (ENG)

Brian Abernethy ’12
Scott Giles ’82, P’15
Rob Glass ’13
Don Martin ’70, M’72
Dennis Ryan ’86

Mary Baucom ’13, Co-Chair
Dave Bickford ’00
Sajana Blank ’08
Samantha Colton ’16
Jack Cruickshank ’22 (Student Delegate)
Meca Francis ’20
Beth Moore Russell ’05
Molly Ryan ’05, Co-Chair

Paul Danielson ’67, P’96, Chair
Don Jenkins ’84, P’11, ’14
Mike Kallet ’72
Gary Zonitch ’03

Anne Ferris Cassidy ’74
Paige Friedlander ’16
Molly Shubert Hann ’03, Chair
Ed Higgins ’68
Dennis Ryan ’86

Lauren Bennett ’11
Teal Borden ’22 (Student Delegate)
Jeff Byrne ’74
Charlotta Chung ’08
Alyssa Smith Cochran ’10
Elizabeth Colucci ’87, P’17, Co-Chair
Katie Green ’13
Cheryl Gross ’72, Co-Chair
Paul Levi ’62
Jennifer Hammer McGee ’90
Anne McGrath McManus ’75
Susan Neiley Merrell '83, P'13, '19, '21
Doug Stern ’81

Gretchen Kyritz Bates ’84, P’20
Alyssa Smith Cochran ’10
Paige Friedlander ’16, Co-Chair
Sally Neuber Kelly ’80, P’15
Sally Barker McSweeney ’84, P’18
Julie Willis ’79, P’12
Gary Zonitch ’03, Co-Chair

Lauren Bennett ’11
Sajana Blank ’08, Co-Chair
Samantha Colton ’16, Co-Chair
Elizabeth Colucci ’87, P’17
Meca Francis ’20
Molly Shubert Hann ’03
Don Jenkins ’84, P’11, ’14
Chelsea Nuffer Lloyd ’10
Kerry Adams MacKenzie ’95
Anne McGrath McManus ’75
Mike Richman ’68
Anne Joslin Slater ’74, P’03

Anne Ferris Cassidy ’74
Missy Martin DeCamp ’81
Ed Higgins ’68
Anne McGrath McManus ’75, Chair

Mary Baucom ’13
Dave Bickford ’00
Sajana Blank ’08
Penn Egbert ’99, Chair
Rob Glass ’13
Ben Ireland ’00
Mike Richman ’68
Michael Santini ’00
Doug Stern ’81
Randy Wilson ’02

Rob Glass ’13
Ed Higgins ’68
Mike Kallet ’72, Co-Chair
Dennis Ryan ’86
Sarah Pitts Wieland ’92
Gary Zonitch ’03 , Co-Chair